Rusztowania Elewacyjne

...systemy rusztowań w Polsce

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Rusztowania elewacyjne


rusztowania elewacyjne

Strona www.rusztowania-elewacyjne.pl nie jest platformą sprzedażową a jedynie miejscem gdzie staraliśmy się zebrać trochę wiedzy i trochę podpowiedzi dotyczących systemów rusztowań - czyli tego wszystkiego co wydawało nam się ważne, na etapie zakupu rusztowania. Strona powstała w czasie kiedy ruszały dotacje związane z dofinansowaniami  z Uni Europejskiej i jest aktualizowana do dziś.

Chcielibyśmy: podpowiadać, pomagać ale nie sprzedawać. Dlatego nie piszcie do nas maili z prośbą o ofertę, czy zapytaniem wprost "gdzie kupić rusztowanie". Oferty na rusztowania znajdziecie w internecie, jest tego naprawdę dużo na stronach firm handlowych. Słowa: "nie pytajcie o ofertę" nie oznacza żeby nie pisać w ogóle:-) . Oczywiście warto do nas pisać, bo dzięki temu wiemy co was interesuje i  jakie zagadnienia powinniśmy poruszać na tej stronie.

Rusztowania elewacyjne są tymczasowa konstrukcja, umożliwiająca pracę na wysokości od dwóch do kilkudziesięciu metrów ponad podłożem, tzn. poza zasięgiem rąk stojącego człowieka. Stawiane są jak sama nazwa wskazuje wzdłuż elewacji budynku.

Rusztowania składają się z połączonych ze sobą pionowych słupów nośnych, do których przymocowane (przykręcone, przywiązane lub przybite) są żerdzie poziome, na których ułożony jest pomost (w najprostszych rozwiązaniach z desek lub innych elementów drewnianych, w konstrukcjach nowocześniejszych - z lekkich metalowych prefabrykatów). Pionowe słupy, dawniej zazwyczaj długie drewniane żerdzie (we wschodniej Azji z powodzeniem wykorzystywano i nadal bywa wykorzystywany do tego celu bambus), obecnie częściej wykonane są ze stalowych rur. Do konstrukcji rusztowań wykorzystuje się także lżejsze od stali aluminium.

Rusztowania elewacyjne wykorzystywane są przy budowie i remontach budynków (przez tynkarzy, malarzy dekarzy itp.), ale także jako tymczasowe konstrukcje nośne do różnych innych celów (np. do budowy scen i estrad na wolnym powietrzu), przy czym w zależności od potrzeby buduje się je jako konstrukcje wolno stojące, lub też jako rusztowania przyścienne.

Najbardziej popularne rodzaje/systemy to:

Na ten moment w Polsce najbardziej popularnym jest system plettac - tak przynajmniej wynika z ankiety zawartej na naszej stronie....


Masz pytania, sugestie -  napisz do nas.


 
ANKIETA | Co sądzisz o dotacjach ?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

REKLAMY:

Rusztowania Ceny!
Ceny zestawów w e-sklep!
Sprawdź ile kosztuje rusztowanie
Rusztowania plettac !!!

        ---------

Rusztowania Przejezdne!
PROMOCJE w e-sklep!
Transport w Polsce Gratis.
ProTec|STABILO|PROMOCJE!!!