Rusztowania Elewacyjne

...systemy rusztowań w Polsce

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Rusztowania Aluminiowe - jak to wygląda w Polsce


Rusztowania aluminiowePo wejściu do Unii Europejskiej, koszty pracy stały się ważną pozycją w całości wydatków związanych z funkcjonowaniem firmy. Coraz częściej stać nas na sprzęt budowlany, który jest droższy ale pozwala na oszczędność czasu i komfort pracowników na budowie. Do niedawna, żeby budować wystarczyła betoniarka, kilku pracowników i rusztowanie warszawskie. Na dzień dzisiejszy, budowa na którą trzeba poświęcić dużo roboczo-godzin, jest budową drogą, dlatego coraz więcej nawet małych firm, decyduje się na rusztowania elewacyjne, w miejsce dotychczas stosowanych rusztowań warszawskich, czy kozłów budowlanych. Jednak czy rusztowania aluminiowe to rozsądny wydatek... jak zwykle to zależy.

Rusztowania aluminiowe, mają wiele zalet ale są powody które sprawiają, że w zasadzie nie sprzedaje się ich w Polsce. Sprzedaż rusztowań aluminiowych elewacyjnych to może 1% rynku w Polsce. Podstawowym powodem dla którego mało kto się decyduje na rusztowania aluminiowe to oczywiście cena. Rusztowanie aluminiowe, potrafi być i dwa razy droższe od rusztowania stalowego ocynkowanego. Dzieje się tak z duch powodów: po pierwsze sam surowiec jest droższy, po drugie jeśli nie ma rynku na coś, to oferta na to jest mniej lub bardziej niszowa, a przez to koszty produkcji małych partii drogie.

Kiedy zakup rusztowań aluminiowych może mieć uzasadnienie? To że rusztowania aluminiowe nie sa powszechne nie oznacza że nikt go nie kupuje. Rusztowania aluminiowe to niemal 100% runku rusztowań przejezdnych a to dlatego że rusztowanie na kółkach musi być lekkie. Są również w sprzedaży rusztowania wieżowe na przykład rusztowania ClimTec firmy Krause. Rusztowanie aluminiowe ClimTec na wysokość roboczą 7m kosztuje w okolicy 3500zł netto. Nie jest to jakaś taniocha ale za to całość rusztowania waży 84kg! a najdłuższy element ma 1,9m wiec całość mieści się niemalże do osobówki.

Rusztowania aluminiowe mają tez często uzasadnienie ekonomiczne kiedy istnieje konieczność wysłania rusztowania za granice do Szwecji, Norwegii i innych krajów Unii. Koszt wysyłki 350kg do Belgii to jakieś 400E a tytle waży małe rusztowanie aluminiowe (mam tu w tym momencie na myśli rusztowanie przejezdne na wysokość 14m roboczej). Rusztowanie stalowe na podobną wysokość to waga jakieś 700-800kg - czyli dwa trzy razy więcej. Ma to czasem znaczenie przy kalkulacji kosztów transportu.

I na koniec. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę... na cenę aluminium w skupie złomu. Niestety takie rusztowanie pozostawione bez nadzoru szybko znika z budowy a na pewno dużo szybciej niż rusztowanie stalowe.


Masz pytania, sugestie -  napisz do nas.

 
ANKIETA | Co sądzisz o dotacjach ?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

REKLAMY:

Rusztowania Ceny!
Ceny zestawów w e-sklep!
Sprawdź ile kosztuje rusztowanie
Rusztowania plettac !!!

        ---------

Rusztowania Przejezdne!
PROMOCJE w e-sklep!
Transport w Polsce Gratis.
ProTec|STABILO|PROMOCJE!!!